جنون سرعت؛ مدیر عامل بوگاتی و ثبت سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت با شیرون – دیجیاتو – پایان نامه

ارسال شده توسط

بسیاری Stephan Winkelmann را به عنوان مدیر اسبق لامبورگینی می شناسند، عنوانی که سپس به مدیریت آئودی تغییر کرد و البته چندان دوام نداشت
بسیاری Stephan Winkelmann را به عنوان مدیر اسبق لامبورگینی می شناسند، عنوانی که سپس به مدیریت آئودی تغییر کرد و البته چندان دوام نداشت. تنها مدت کوتاهی پس از انتقال Winkelmann به بخش آئودی، وی در آذر امسال توسط گروه خودروسازی فولکس واگن به سمت مدیریت کمپانی بوگاتی منصوب شد.

با این حال گفته می شود کمپانی میشلن در حال تحقیق روی نوع جدیدی از تایرهاست که برازنده هیبت دردانه فولکس واگن باشد. با اینکه بوگاتی توانایی تحمل سرعت ۴۵۰ کیلومتر در ساعت توسط این تایر را رد نکرده اما جزئیات بیشتری در مورد این تایر در دسترس نیست.

فشار روی بوگاتی تنها به اعداد و ارقام پشت فرمان منتهی نمی شوند چرا که رقبای این برند چندان کم تعداد نیستند. برای مثال در سال گذشته کمپانی سوئدی کونیگ زگ توانست به ۵ رکورد جهانی دست یابد.

این مسئله اما می تواند تلاش بوگاتی در راستای دستیابی به پتانسیل های واقعی شیرون را به ما نشان دهد. همانطور که در تصویر فوق می بینید سرعت سنج شیرون تا ۵۰۰ کیلومتر در ساعت عددگذاری شده؛ در حالیکه بوگاتی ادعا می کند هیچ کدام از تایر های فعلی توان تحمل فشار بسیار زیاد ایجاد شده در سرعت ۴۸۰ کیلومتر در ساعت به بالا را ندارند.

خودروی Agera RS آن ها توانست به سرعت ۴۴۷ کیلومتر در ساعت پیدا کند. جالب تر این است که حداکثر سرعت RS در حدود ۴۵۷ کیلومتر در ساعت است.

گویا یکی از اولین اقدامات وی پس از انتصاب به شغل جدیدش، نشستن پشت فرمان یک دستگاه بوگاتی شیرون و به خدمت گرفتن ۱۵۰۰ اسب بخار این هایپرکار بود، به این ترتیب Winkelmann توانست لذت دستیابی به سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت را تجربه کند.

امسال نیز نوبت به هنسی ونوم F5 خواهد رسید تا بخت خود را در رقابت با بوگاتی و کونیگ زگ بیازماید. باید خاطر نشان کنیم تعدادی از هایپرکار هایی که وعده عملکردی در سطح شیرون را داده اند هنوز به بازار عرضه نشده اند؛ بنابراین گمان می رود بوگاتی و شیرون سالی پرکار را در پیش داشته باشند.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *